עוזי מחלב
בדק בית

בימים אלו לא ברור עתידו של שוק הנדל"ן בישראל, ולא שיש לכך סיבה מיוחדת, אלא שגורמים לא מקצועיים ושאינם צמחו מהתחום, מנהלים או לפחות מנסים לנהל את השוק הזה ולהשפיע עליו, ע"י ספקולציות כאלו ואחרות, מטעים את הציבור ע"י הבטחות שווא ולא עושים דבר על מנת להגדיל את ההיצע.

הרי ברור, שכל הדיבור סביב ירידת המחירים, נועד בעצם, לגרום לשוק לקיפאון, אולם הקיפאון הזה יוצר "צוואר בקבוק" זמני, המתמשך מספר חודשים בכל תקופה ספקולטיבית.
בסופו של דבר, כאשר הציבור מתפקח ומבין שהדבר אינו מחזיק מים, נוהרים שוב כולם לרכוש, מה שיוצר עדכון נוסף של המחירים כלפי מעלה.

עסקת נדל"ן הינה העסקה היקרה בחיו של אדם. מרבית האנשים רוכשים / מחזיקים בו זמנית דירה אחת למשך כל חייהם, אולם דווקא בעסקה כזו ממהרים לבצע המון טעויות מבלי להתייעץ עם איש מקצוע.

שמאי המקרקעין הינו איש המקצוע המיומן והמומחה ביותר בתחום הנדל"ן, ביכולתו לבדוק את הנכס באופן מקיף ביותר, העלול לחשוף כשלים תכנוניים ומשפטיים אשר אי ידיעתם עשויה לסבך את הקונה ואף את המוכר בעסקה כושלת.

אדם ממוצע מחליף רכב פעם ב 3.5 שנים וטורח לקחת את הרכב לבדיקה, אשר עולה בין 600-1200 ש"ח, כאשר מדובר בעסקה של עשרות אלפי שקלים. ואילו ברכישת נכס שסכום רכישתו עולה על מליון ש"ח (במקרה הזול), לא טורח "לקחת" את הנכס לבדיקה.

הטעות הנפוצה ביותר הינה לסמוך על השמאות של הבנק. השמאות של הבנק מיועדת עבור צורכי הבנק, לצורך בטוחה ולצורך שיעבוד הנכס. שמאי הבנק מייצג באופן חד צדדי את הבנק בלבד וכפוף להוראות הבנק.

לפיכך, לפני שאתם רוכשים נכס – תבדקו היטב ע"י איש מקצוע, שמאי מקרקעין מוסמך ותבקשו שמאות מקיפה כדי לדעת שביצעתם את העסקה הטובה ביותר.

תחומים
היטל השבחההערכת שוויירידת ערך לפי סעיף 197פיצויי הפקעהפירוק שיתוףבדק ביתהשגות רשות מקרקעי ישראלדיירות מוגנתמיסוי מקרקעיןפינוי בינוי

צור קשר
נא מלאו את הפרטים ונציגינו יחזרו אליכם...